Alüminyum Pencere

Alüminyum Pencere

 * Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğramanın rüzgara dayanım gücü yüksektir

Atalet Moment Değeri, bir profilin rüzgara karşı dayanım gücünü gösterir ve Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğramada bu değeri, profilin et kalınlığı belirler. PVC pencerelerde ise, eğer içinde herhangi bir destek sacı kullanılmamışsa, Atalet Moment Değeri 0 (sıfır) olarak kabul edilir. 1 metrelik bir PVC profile, 3 mm destek sacı uygulandığında ise, PVC profilin Atalet Moment Değeri, 1,4 mm et kalınlığında Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğramaya eş değer hale gelir. Ancak bu uygulama, PVC pencerenin maliyetini oldukça yükselttiği için, Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama tercih edilir. 
Bunların yanı sıra, günümüzde artık çoğu projede, Fransız Balkon Tipi doğramalar kullanıldığı ve rüzgar dayanıklılığı çok daha önemli bir hale geldiği için, Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Sistemleri’nin dayanıklılığı ve uygun fiyatı, bu sistemleri tercih sebebi yapmaktadır.

* Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama terleme yapmaz                           
Daha önceki yıllarda, yani alüminyum doğramanın ısı yalıtımı sorununun henüz çözülmediği zamanlarda, alüminyum penceredeki en büyük sorunlardan biri terleme sorunu idi. Ancak bugün, Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Sistemleri sayesinde, iç profil ile dış profil arasındaki ısı yalıtım bariyeri, terleme problemini tamamen ortadan kaldırmıştır.

* Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Yangın Yönetmeliği’ne uygundur
Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Sistemleri, ısıya karşı da yüksek dayanıklılık gösterir. Bayındırlık Bakanlığı’nın özellikle hastane ve okul projeleri şartnamelerinde, alüminyum doğrama şartı bulunmaktadır. Isıya karşı dayanıklılığın yanı sıra, kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmaması da Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama’nın bir diğer önemli özelliğidir. 

* Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama sağlıklı ve çevrecidir
Doğal bir maden olan alüminyumun işlenmesi sonucu ortaya çıkan Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama, sağlıklı ve çevrecidir. Kurşun ve cıva benzeri zehirli ve kanserojen maddeler içermemesinin yanı sıra, bakteri de üretmez. Ayrıca %100 geri dönüşümlü bir malzeme olduğu için doğayla dost ve çevrecidir.

* Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama estetiktir
Alüminyum, doğal bir maden olması itibariyle, kendi rengiyle bile projelere estetik bir değer katar. Ayrıca çeşitli renklerde ve ahşap desenlerinde kaplama yapılabildiği için, her türlü projede, bütünlük sağlayabilecek şekilde kullanılabilir.


Facebookta Paylaş

Sipariş ve Bigli TalebiMini Menu