Dekoratif İç Isı Yalıtım

Strafor (EPS) Nedir?

EPS, polistiren parçacıkların kaynatılarak pentan gazı ile şişirilmesi ve bir araya getirilmesiyle elde edilen üründür. Pentan, partiküllerde çok sayıda gözenek oluşmasından sonra, üretim ve üretim sırasında çok kısa sürede hava ile yer değiştirir. Böylece, durgun hava, EPS levhaları içinde çok sayıda küçük kapalı gözenek hücresinde tutulur. Malzemenin% 98'i inaktif ve kuru havadır.

Durgun ve kuru hava en ekonomik, çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesidir. Bu şekilde, EPS ısı yalıtım levhalarının ekonomik ve üstün termal yalıtım özellikleri sağlanmaktadır. Dünyada en iyi ısı yalıtımını sağlayan az sayıdaki malzemeden biri olan EPS, aynı performansı ülkemizde kullanılan diğer ısı yalıtım malzemelerinden daha ekonomik bir şekilde sağlayan tek malzemedir.


Straforun ömrü ne kadardır?


Strafor, sonsuz bir yaşam malzemesidir. Yani; yapım kuralları ve yapı fiziğine uygun doğru ürün, doğru kalınlık ve yoğunlukta sorunsuz kullanım sağlar. Örneğin, Almanya'da, 30 yılı aşkın bir teras çatısından alınan 20 kg / m3'lük strafor malzeme, bir uzman eşliğinde test edilmiş ve malzemenin ilk gün özelliklerini kaybetmediği görülmüştür.


* Strafor yoğunluk ünitesi yoğunluk yoğunluk yoğunluğudur, yani kg / m3


Isı yalıtım amaçlı kullanıldığında 15-30 kg / m3 yoğunluk aralığı idealdir.

Suya ve Ateşe Ne Kadar Dayanıklıdır?


Strafor oluşturan stiren, suda çözünmez ve çözünmez. Su ile doğrudan temas halinde bile, su emme oranı ihmal edilebilir.

Alev B1 sınıfı dediğimiz malzemede çalışmıyor. Sıcaklık ve sıcaklığın süresine bağlı olarak insan yaşamını etkilemeyecek sıcaklığa ve soğuğa dayanıklıdır. Spontan yanma için sıcaklık, 360 ° C'yi, Strafor'un parlama noktasını geçmelidir.


Facebookta Paylaş

Sipariş ve Bigli TalebiMini Menu